Azure Information Protection için Gereksinimler

By | 05/12/2016

Azure Information Protection için Gereksinimler

Azure Information Protection’ı yapılandırmadan önce, aşağıdaki ön koşulları incelemenizi tavsiye ederim.

İlgili resim

Gereksinim Daha fazla bilgi
Azure Information Protection aboneliği Aboneliğinizin kullanmak istediğiniz Azure Information Protection özelliklerini içerdiğinden emin olun.
Azure AD dizini Azure Information Protection kullanıcı kimlik doğrulamasını desteklemek için kuruluşunuzun bir Azure AD dizini olmalıdır. Ayrıca, on-prem active directory (AD DS) kullanıcı hesaplarını kullanmak istiyorsanız On-prem AD yapınızı , Azure AD ye de sync olacak şekilde yapılandırmanız gerekir.

Gerekli istemci yazılımına sahip olduğunuzda ve MFA destekleme altyapısını doğru yapılandırdığınızda Azure Information Protection ile çok faktörlü kimlik doğrulaması (MFA) desteklenir.

İstemci cihazları Kullanıcıların Azure Information Protection’ı destekleyen bir işletim sistemi çalıştıran istemci cihazlara (bilgisayar veya mobil cihaz) sahip olması gerekir.

Aşağıdaki cihazlar, kullanıcıların Office belgelerini ve e-postalarını sınıflandırmasına ve etiketlemesine olanak sağlayan Azure Information Protection istemcisini destekler:

– Windows 10 (x86, x64)

– Windows 8.1 (x86, x64)

– Windows 8 (x86, x64)

– Windows 7 Service Pack 1 (x86, x64)

Bu istemci, Azure Rights Management hizmetini kullanarak verileri koruduğunda, Azure Rights Management hizmetini destekleyen aynı cihazlar tarafından (Windows, Mac, iOS, Android) kullanılabilir.

Uygulamalar Azure Information Protection istemcisi, şu Office uygulamaları tarafından oluşturulan dosyaların ve e-postaların etiketlenmesini ve korunmasını destekler: WordExcelPowerPoint ve aşağıdaki Office paketlerinden Outlook:

– Office Professional Plus 2016

– Service Pack 1 yüklü Office Professional Plus 2013

– Office Professional Plus 2010

İnternet bağlantısını ve bağımlı bulut hizmetlerini destekleyen altyapı -TCP 443 üzerinden api.informationprotection.azure.com’a yönelik HTTPS trafiğine izin verin.

– TLS istemci-hizmet bağlantısını (örneğin, paket düzeyinde inceleme yapmak için) sonlandırmayın. Bunun yapılması, RMS istemcilerinin Azure RMS ile iletişimin güvenliğini sağlamak üzere Microsoft tarafından yönetilen CA’lar ile birlikte kullandığı sertifika sabitlemesini ortadan kaldırır.

– Kimlik doğrulaması gerektiren bir web proxy kullanıyorsanız, bunu, kullanıcının Active Directory oturum açma kimlik bilgileriyle entegre Windows kimlik doğrulaması kullanacak şekilde yapılandırmanız gerekir.

Azure Information Protection’ın Azure Rights Management hizmetini şirket içi sunucularla kullanmak istiyorsanız aşağıdaki ürünler desteklenir:

  • Exchange Server
  • SharePoint Server
  • Dosya Sınıflandırma Altyapısını destekleyen Windows Server dosya sunucuları